Knihy pre deti ocenené v Čechách a na Slovensku

„Najkrajšie české a slovenské detské knihy“ je názov putovnej výstavy kníh a ilustrácií,  ktorú pripravila BIBIANA Medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave spoločne s Památníkom národního písemníctví v Prahe. Výstava obsahuje výber kníh ocenených v súťažiach Nejkrásnější české knihy roku a Najkrajšie knihy Slovenska z ostatných piatich ročníkov súťaže 2008 – 2012. Sú to knihy, ktoré získali 1. cenu v kategórii Literatúra pre deti a mládež a Cenu BIBIANY za najkrajšiu detskú knihu.
Od  4.3 2015 do 1.4.2015 si verejnosť môže výstavu pozrieť v detskom oddelení Podtatranskej knižnici v Poprade (Podtatranská ul., č.1).
Prostredníctvom tejto jedinečnej výstavy sa Podtatranská knižnica v Poprade pripája k propagácii čítania, formovania osobnosti pomocou rozprávok, ako aj pestovaní vzťahu ku knihám, umeleckému textu a ilustráciám.
Výstava je spojená aj s premietaním animovaných filmov pre deti. Ide o kolekciu ocenených filmov pre deti slovenských tvorcov z festivalov Bienále animácie Bratislava – Animačný expres BAB.
S vystavenými knihami sa môžu návštevníci zoznámiť, prezrieť a zalistovať si v nich. Na informačných paneloch sa môžu dozvedieť o ilustrátoroch a ilustráciách ocenených kníh ako aj základných infomáciách o Bibiane, Památníku národního písemnictví a oboch súťažiach.

Fotodokumentácia:

bib1bib2bib6bib9bib10bib11bib12