Ľudovít Štúr očami mladých výtvarníkov

Ako sa naučiť kresliť portréty ?

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra mali žiaci zo ZŠ s MŠ Komenského, Spišskej Soboty a Matejoviec možnosť získať odpoveď na túto otázku na tvorivých dielňach 14. októbra 2015 v Podtatranskej knižnici v Poprade. Okrem základných informácií o Ľudovítovi Štúrovi sa mohli dozvedieť o výtvarných technikách a štýloch. O nich hovoril regionálny výtvarník a odborný garant podujatia František Žoldák. Dôležité boli aj jeho praktické rady – ako umiestniť portrét na papier, čím začať (oči, nos, ústa), ako dosiahnuť svetlo a tieň na portréte,...
Portréty kreslili žiaci ceruzou, uhlíkom alebo rudkou. Výsledky tvorivých dielní – portréty hodnotila porota i samotní žiaci. Výstava prác bude sprístupnená 19. 10. 2015 na detskom oddelení, Podtatranská ulica č. 1.

Fotodokumentácia:

1td2td3td4td5td6td7td8td9td10td11td12td13td14td16td15td